مصرف دیتا را کاهش و سرعت وبگردی را افزایش دهید

از اتصال‌های کند و آهسته خسته شده‌اید؟می توانید با افزونه ای که مرورگر کروم در اختیارتان قرار داده است با انتقال ترافیکتان به سرورهای گوگل، سرعتتان را در مرور وب افزایش دهید.
در حال حاضر گوگل قابلیتی را به نسخه‌های اندرویدی و اپلی مرورگر کروم افزوده است که با استفاده از آن، ترافیک وب تلفن همراه شما را به سرور گوگل منتقل می‌نمود؛ این امر به منظور فشرده‌سازی صفحات وب پیش از مشاهده و در نهایت کاهش میزان پهنای باند مصرفی کاربر ارائه شد. حالا یک توسعه‌دهنده حرفه‌ای افزونه‌ای را منتشر نموده است که فرآیند مشابهی را به نسخه‌ی دسکتاپی کروم می‌آورد. شاید شما بر روی سیستم دسکتاپ خود خیلی به اندازه‌ی موبایل نگران مدیریت پهنای‌باند مصرفی و هزینه‌های مرتبط با آن نباشید (چرا که معمولاً هزینه‌های پهنای باند ارائه شده از سوی اپراتورهای تلفن همراه گران‌تر هستند)؛ اما استفاده از افزونه Data Compression Proxy می‌تواند به مرور سریع‌تر صفحات وب بر روی دسکتاپ، حتی با وجود داشتن اتصالی کند، کمک نماید.این افزونه یک دکمه را در سمت راست نوار آدرس مرورگر کروم قرار خواهد داد که شما می‌توانید از آن برای فعال یا غیرفعال‌سازی آن استفاده نمایید. اگر این دکمه سبز رنگ باشد به معنای فعال‌بودن و اگر به رنگ قرمز باشد به معنای غیرفعال‌بودن آن است. زمانی که Data Compression Proxy فعال باشد، این افزونه تمام ترافیک ناایمن شما را برای فشرده‌سازی به بهترین نحو و افزایش سرعت بارگیری صفحات، به سرورهای گوگل ارسال می‌نماید. توسعه‌دهنده این افزونه می‌گوید:  دانلود افزونه Data Saver برای کروماین افزونه تمامی ترافیک مبتنی بر HTTP (نه HTTPS) را به سمت سرور پروکسی فشرده‌سازی دیتای کروم ارسال می‌کند؛ سروری که از پروتکل SPDY برای سرعت بخشیدن به مرور صفحات وب استفاده می‌نماید. وضعیت فعال برای این افزونه از طریق رنگ سبز دکمه مربوطه قابل تشخیص است. شما می‌توانید به صورت دستی و با کلیک بر روی این دکمه، نسبت به غیرفعال‌سازی آن اقدام نمایید. اگر به هر دلیل پروکسی با خطایی مواجه شود، افزونه بصورت خودکار و به مدت 30 ثانیه غیرفعال خواهد شد تا درخواست جاری در زمان دیگری ارسال شود.

همچنین شما می‌توانید آمار و ارقام مربوط به میزان صرفه‌جویی در مصرف پهنای‌باند خود را از طریق صفحه ذیل مشاهده نمایید:

chrome://net-internals/#bandwidth

در پایان باید به این نکته توجه داشته باشید که این افزونه به صورت آزمایشی ارائه شده و یک افزونه رسمی از سوی گوگل به حساب نمی‌آید.

شماره : tms66-0041

QR Code صفحـه

tms66-0041

بـرای مشاهـد بهـتر و سریـع تر از گوشـی یا تبلـت هوشمنـد خود

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 4 =