ذخیره ویدئو از یوتیوب با VLC Player

برای ذخیره ویدئوهای یوتیوب روش‌ها و نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارد، اما وقتی نرم‌افزار VLC روی رایانه‌ شما نصب باشد به هیچ‌یک از روش‌های موجود نیازی نخواهید داشت، زیرا این برنامه می‌تواند ویدئوهای موردنظرتان را از هر سایتی برای شما ذخیره کند. برای انجام این کار به روش زیر عمل کنید:
1ـ ویدئوی موردنظرتان را انتخاب کرده و آدرس آن را از نوار آدرس مرورگر انتخاب و در حافظه موقت (Clipboard) کپی کنید. (برای مثال https://www.youtube.com/watch?v)

2ـ نرم‌افزار VLC را اجرا کرده از منوی Media روی Open Network Stream کلیک کنید.

tms66-044

3ـ آدرس ویدئو کپی شده در مرحله‌ یک را در کادر موردنظر وارد و روی Play کلیک کنید.

4ـ از منوی Tools روی Codec Information کلیک کرده و در پنجره‌ جدید پس از انتخاب تبGeneral از پایین صفحه در کادر Location کلیک راست کرده و Select All را انتخاب کنید. در ادامه نیز آدرس انتخاب شده را کپی کنید.

5 ـ آدرس کپی شده در مرحله‌ 4 را در نوار آدرس مرورگر کپی کنید. مشاهده می‌کنید ویدئوی موردنظر شما مستقیم پخش می‌شود. اکنون می‌توانید با کلیک راست روی ویدئو و انتخاب گزینه
Save Video As آن را روی رایانه ذخیره کنید. (می‌توانید آدرس کپی شده را در نرم‌افزارهای مدیریت دانلود نیز وارد کنید تا فایل ویدئو دانلود شود)

توجه: استفاده از این روش در صورتی امکان‌پذیر است که محدودیتی در دسترسی به سایت یوتیوب نداشته باشید. همچنین توجه داشته باشید با استفاده از این روش می‌توانید هر ویدئوی آنلاینی را ذخیره کنید و این قابلیت محدود به سایت یوتیوب نیست

شماره : tms66-047

QR Code صفحـه 

tms66-047

بـرای مشاهـد بهـتر و سریـع تر از گوشـی یا تبلـت هوشمنـد خود

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =